Par mums

SIA ONAVA ir dibināta 1994. gada 25. oktobrī - mēs esam ģimenes uzņēmums, kas darbojas teju 30 gadus, un turpinām augt kopā ar mūsu klientiem, balstoties uz skaidrām uzņēmuma vērtībām.

Kvalitāte – ONAVA sadarbojas ar pasaules vadošajām kompānijām augu selekcijas nozarē, kas nodrošina augstas kvalitātes produktus, plašu sortimentu un pārbaudītas šķirnes ZA Eiropas klimatiskajiem apstākļiem.

Profesionalitāte – mūsu komanda sastāv no profesionāļiem, kas ir zinoši dārzkopības jomā un vienmēr gatavi palīdzēt. Vienmēr pilnveidojam piegādes servisu, tehnoloģiskās iespējas un citus svarīgus procesus, kas padara pasūtījumu veikšanu ērtu un vienkāršu.

Personiska attieksme – ONAVAS kā ģimenes uzņēmuma pamatvērtība vienmēr ir bijusi atbildīga,  cieņpilna un atvērta komunikācija ar klientu. Uzņēmumam attīstoties, esam saglabājuši šo pieeju, lai veiksmīgi sadarbotos gadu no gada. Mūsu darbinieki ieteiks Jūsu iespējām un vēlmēm piemērotākos produktus, kā arī palīdzēs rast risinājumus audzēšanas procesos.

Kompetence – vairāk kā 25 gadu pieredze nozarē ir devusi padziļinātas zināšanas un stabilu vietu tirgū. Regulāri dodamies pieredzes apmaiņā uz starptautiskām augu skatēm un izstādēm, lai pārzinātu jaunākās tendences nozarē un dalītos tajās ar profesionāliem audzētājiem, rīkojot seminārus un pieredzes apmaiņas braucienus.

Būvējam sev telpu

Onavai tūlīt jau 30 gadi. Kā jau vietējais ģimenes uzņēmums, visus gadus esam bijuši ar stingru pārliecību, ka Latvijai jābūt ziedošai, veselai un izturīgai, ka katram latvietim jāsaņem krāšņākā un kvalitatīvākā puķe, un tas nekas, ja tā nav Latvijas pļavā atrodama, lielās psasaules labumi mūsdienās mūs iepriecina pašu mājās un dārzos ik uz soļa. Onava aug un attīstās, jo katrs ģimenes loceklis ar nerimstošu entuziasmu atbalsta uzņēmumu, un Vilnis ar Lindu bez apstājas meklē jaunus un feinus augus, ar kuriem iepriecināt un pārsteigt gan profesionāļus, gan dārzu mīļotājus.

Jāatzīst, ka ar stādiņiem nemaz nav tik vienkārši. Lai līdz katram dārzam – lielam vai mazam – stādi nonāktu veselīgi un skaisti, visam procesam jābūt ļoti detalizēti organizētam – automašīnās jābūt iespējai regulēt temperatūras režīmu, noliktavām jābūt apkurināmām un ar modernu rampu, turklāt augiem iespējami ātrāk jānokļūst īstā gaismā – siltumnīcā.

Pirms pieciem gadiem tika pieņemts lēmums, ka mums vajadzīga pašiem sava bāze, kur darboties un attīstīties. Pirmoreiz uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē rakstījām projektu, lai ar LAD atbalstu saņemtu Eiropas Savienības līdzfinansējumu energoefektīvam kompleksam puķu audzēšanai, izmantojot precīzās laistīšanas un mēslošanas sistēmas, pirmoreiz ņēmām kredītu, ko garantē Altum, iemūrējām laika kapsulu pamatos nākamajai paaudzei un nu jau aicinām ikvienu savu pasūtījumu saņemt “Klintīs”.

Esam uzbūvējuši multifunkcionāla vācu kvalitātes siltumnīcu. Jaunstādi būs kvalitatīvāki, jo tie tiks saņemti un komplektēti siltumnīcā ar piemērotu gaismu, temperatūru un mitruma līmeni. Blakus nākotnē būs arī onaviešu birojs, kas atvieglos stādu saņemšanu gan no ražotājiem, gan stādu izsniegšanu klientiem. Siltumnīcā arī audzēsim perspektīvo kultūru un šķirņu kolekciju, kuru paši pārbaudīsim un atrādīsim jums. Būs arī puķu dobes un pergola, kur dabā apskatīt gatavos augus. Pie siltumnīcas būs arī pašiem sava noliktava piederumiem un dārza rīkiem. Īsāk sakot, mums būs pašiem sava telpa, dārzs un vide, kur ērti strādāt, attīstīties, eskperimentēt un baudīt darba procesu.

Mēs strādājam, lai nodrošinātu labāku piegādāto augu kvalitāti, apkalpošanas servisu un būtiski paplašinātu sortimentu!

Bez lieliem sapņiem attīstība nav iespējama!

Video:  Onkeļu ģimene siltumnīcas pamatos iemūrē laika kapsulu nākamajām paaudzēm

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Projekts “Ziedošais simtgades pavasaris”

Tuvojoties valsts simtgadei, projekta “Ziedošais Simtgades pavasaris” ietvaros, 2017. gada 18. oktobrī Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, sirsnīgā atmosfērā tika iestādīts “ziedu klēpis” no 94 000 tulpēm un muskarēm ar kopējo platību 620 m2. Valsts simtgadei veltītā puķu dobe bija kā dāvinājums un pateicība Latvijai, kas krāšņi uzziedēja 2018. gada maija sākumā.

Brīvības pieminekļa kreisajā pusē sīpolpuķes veidoja rozā krāsas tulpju uzrakstu “ES ❤ LATVIJU” uz zilas krāsas muskaru “Blue Magic” fona, sirds formu veidojot no 1200 tulpju šķirnes ‘Latvija’ ziediem. Bet pieminekļa labajā pusē viļņojas 236 m2 liels Latvijas karogs, kuru veidoja triumfa tulpes ‘Pallada’ un ‘White Dream’.

ONAVA kā idejas autors ir ļoti gandarīta un pateicīga visiem projektā iesaistītajiem draugiem un sadarbības partneriem par atbalstu ar padomu, zināšanām, darbu un līdzekļiem!

Paldies par sadarbību:  “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” kolektīvam, SIA “Labie Koki” kolektīvam, dobes projekta autoram Jan Guldemond no biroja Blue-Aimable Nīderlandē, sīpolpuķu piegādātājam JUB Holland, SIA Laflora, žurnālam Dārzs un Drava, poligrāfijas uzņēmumam SIA Jusan Print un sponsoriem: ZS Kliģeni, SIA Kurzemes sēklas, SIA Latvijas šķirnes sēklas, SIA AD & Partneri, ZS Bērziņi, ZS Basteji, SIA Ķikši, izstāžu komplekss Rāmava – SIA A.M.L., Mārai Rudzātei ar ģimeni, Intai Kalniņai ar ģimeni.

Projektu atbalstīja Rīgas dome, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, Kultūras Ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs.

 

 

Dainas Bruņinieces dokumentālā filma par ONAVU 20 gadu jubilejā: