Izvēlne

25.10.2017.

Pie Brīvības pieminekļa tiek stādīts dārznieku un puķu draugu dāvinājums Latvijai – “Ziedošais Simtgades pavasaris”!

Tuvojoties valsts simtgadei, projekta "Ziedošais Simtgades pavasaris" ietvaros, 2017.gada 18.oktobrī Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, sirsnīgā atmosfērā tika iestādīts ziedu klēpis no 94 000 tulpēm un muskarēm ar kopējo platību 620m2. Valsts simtgadei veltītā puķu dobe ir kā dāvinājums un pateicība Latvijai, kas krāšņi uzziedēs 2018.gada maija sākumā!

Brīvības pieminekļa kreisajā pusē sīpolpuķes veido rozā krāsas tulpju uzrakstu "ES ❤ LATVIJU" uz zilas krāsas muskaru "Blue Magic" fona, sirds formu veidojot no 1200 tulpju šķirnes 'Latvija' ziediem. Bet pieminekļa labajā pusē viļņojas 236m2 liels Latvijas karogs, kuru veido triumfa grupas tulpe 'Pallada' un 'White Dream' attiecīgi tumši sarkanā un baltā krāsā.

Idejas autors - SIA ONAVA - ir ļoti gandarīta un pateicīga visiem Projektā iesaistītajiem draugiem un sadarbības partneriem par atbalstu ar padomu, zināšanām, darbu un līdzekļiem!

Apjomīgās dobes ierīkošanas un sīpolpuķu stādīšanas darbus veica "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki" atbildīgais kolektīvs. Dobes projekta autors ir Jan Guldemond no projektēšanas biroja Blue-Aimable (Nīderlande), dobes projektu un sīpolpuķu sagādi atbalsta JUB Holland, sīpolpuķu iegādi finansiāli atbalsta - Zs Kliģēni, SIA Kurzemes sēklas, SIA Latvijas šķirnes sēklas, SIA AD & Partneri, Zs Bērziņi, Zs Basteji, SIA Ķikši, izstāžu komplekss Rāmava - SIA A.M.L., Māra Rudzāte ar ģimeni (Ogre), Inta Kalniņa ar ģimeni (Tukums). Kūdru dāvina SIA Laflora. Informatīvo atbalstu nodrošina žurnāls Dārzs un Drava. Paldies dārzniekam draudzīgajam poligrāfijas uzņēmumam SIA Jusan Print un zinošajam SIA "LABIE KOKI" kolektīvam!

Projektu atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, Kultūras Ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs.

Par ziedošu Latviju!

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Izmantojot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Lasīt vairāk